KEYAD KEYAD

Basında Biz

Organik Pazar için 1800 imza

organik_pazar_icin_1800_imza

İzmit’te faaliyet gösteren Kocaeli Ekolojik yaşam Derneği  “Organik Pazar” kurulması talebiyle imza kampanyası başlattı.  Mustafa Tengerek Başkanlığındaki dernek yöneticileri, geçen hafta pazar günü Yahya Kaptan’da stant kurmuştu.  Dün de Fethiye Caddesi’nde stant kuran Ekolojik Yaşam Derneği, 1800 imza topladı.

Devamını oku...

Kocaeli Gazetesi : KEYAD’dan doğal yaşama destek

kocaeli-gazetecilikTemel amacı doğayı korumak olan Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği (KEYAD), ekolojinin tüm üye ve unsurlarının korunması, yaşamın sağlıklı bir şekilde sürdürebilirliğinin sağlanması için dün Basın Merkezinde basın açıklaması yaptı. 

Devamını oku...

Kocaeli Gazetesi : KEYAD’dan doğa için fidan

kocaeli-gazetesiGeçtiğimiz haziran ayında kurularak faaliyetlerine başlayan ve üye sayısı 55’e ulaşan Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği (KEYAD), ağaç dikme bilincini geliştirmek ve naylon poşet kullanımının ortadan kalkması için dernek üyeleriyle Sabri Yalım Parkı’nda bir araya gelerek vatandaşlara fıstık çamı fidanı ve kumaş torba satışı yaptı.

Devamını oku...

Özgür Kocaeli : Organik Tarım’da Kocaeli bereketi

organik-2-detailŞu günlerde Kandıra’da Gıda Organize Sanayi Bölgesi kurulması tartışmaları sürüp gidiyor. Kocaeli’nin dört bir yanı Organize Sanayi Bölgeleriyle doldu. Şimdi bunlara bir de Gıda OSB’nin eklenmesi planlanıyor. Ama ilimizde tarım konusunda başka organize işler de yapılıyor. Örneğin organik tarım… Organik tarım, her şeyden önce belirli kurallar çerçevesinde sürdürülebilir tarım olarak dikkat çekiyor. Bu da başta toprak olmak üzere su, hava, çevre ve doğada yaşayan diğer canlılara zarar vermeyen ve hayvanları koruyan bir üretim anlamına geliyor.

Devamını oku...